Вівторок, 20.02.2018, 20:25

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [334]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [33]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Моніторинг стану соціально-трудових відносин у розрізі видів економічної діяльності (галузей)

Моніторинг стану соціально-трудових відносин у розрізі видів економічної діяльності (галузей)

 

Клепач Оксана, заступник начальника відділення НСПП в Запорізькій області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування

 

Постійний моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Запорізької області є основою прогнозу стану соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

 Станом на 01.11.2015 кількість випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, яким сприяло Відділення на виробничому рівні з початку року, становить 47 одиниць (за КВЕД  Додаток 1). 

Аналіз випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на території Запорізької області в розрізі галузей економіки свідчить, що найбільша кількість їх припадає на підприємства  переробної промисловості - 27% (13 випадків), професійної, наукової та технічної діяльності - 14% (7), сільського господарства – 11% (5), що можливо побачити на рис.1.

                                                                                                    Рисунок 1 

 

           За січень-жовтень 2015 року у тісній співпраці Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями та організаціями профспілок, роботодавців, вдалось попередити виникнення 30 колективних трудових спорів (конфліктів), що складає 63,8 % від загальної кількості випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

Кількість усунених чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах області за аналізований час в розрізі видів економічної  діяльності  наведено на рис. 2

                                                                                                                 

 

 

 

 Рисунок 2

Випадки дестабілізації стану СТВ на підприємствах Запорізької області що перебували на обліку ЗКТС(к) та ті, що були врегульовані

за січень-жовтень 2015 року

 

 

Стовідсоткового вирішення чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин вдалось досягти на підприємствах, що мають КВЕД: діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; освіта; будівництво; державне управління й оборона, обов'язкове соціальне страхування.

Потребують більшої уваги Відділення щодо сприяння усуненню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин підприємства переробної промисловості, де залишились не врегульованими 8 випадків дестабілізації  стану соціально-трудових відносин, а також транспорту; водопостачання, каналізація, поводження з відходами; постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де залишилось по 2 випадки (рис.3).

                                                                                              Рисунок 3

            Робота Відділення по запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) свідчить, що, не зважаючи на існуючи випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин, наймані працівники мають низький протестний потенціал через дію стримуючих факторів, основним з яких стало побоювання втрати робочого місця. 
Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp (16.12.2015)
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz