Понеділок, 25.06.2018, 22:34

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [354]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [34]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Підсумки роботи відділення НСПП в Запорізькій області по сприянню вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) за 2006-2017 роки

Підсумки роботи відділення НСПП в Запорізькій області по сприянню вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) за 2006-2017 роки

 

Одними із основних напрямків роботи Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області є здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними.

Нагадаємо, що відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», колективним трудовим спором (конфліктом) вважаються розбіжності, що виникли між сторонами соціально-трудових відносин, щодо: встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; укладення чи зміни колективного договору, угоди; виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; невиконання вимог законодавства про працю.

Упродовж 2006-2017 років відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області сприяло вирішенню 29 колективним трудовим спорам (конфліктам) та 112 вимогам найманих працівників.

Аналіз, проведений Відділенням показав, що саме невиконання вимог законодавства про працю стало основною причиною виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на території Запорізької області. Також, значне місце серед чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин займає порушення зобов’язань по виконанню колективного договору, угоди або окремих їх положень з боку адміністрації підприємства.

Слід зазначити, що упродовж 2006-2017 років Відділення сприяло вирішенню 16 колективним трудовим спорам (конфліктам), основною причиною виникнення яких була наявність боргів із виплати заробітної плати, що становить більше половини від загальної кількості зареєстрованих спорів за цей час. При цьому, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати, яка стала причиною виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), вирішенню яких сприяло Відділення за аналізований період становила 110420,8 тис. грн. Проте в результаті проведеної роботи Відділення по сприянню вирішення зазначених колективних трудових спорів (конфліктів) на початок 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Проведений аналіз тривалості перебування колективних трудових спорів (конфліктів), зареєстрованих на підприємствах, установах, організаціях Запорізької області упродовж 2006-2017 років, свідчить, що більша частина колективних трудових спорів (конфліктів) вирішується у термін, що не перевищує 1 рік (55,17%). Разом з цим, колективних трудових спорів (конфліктів), що вирішуються у термін від 1 до 3 років становить 31,03%, від 3 до 5 років - 10,34%, та 5 і більше років - 3,45%. Слід зазначити, що станом на 01.01.2018 один колективний трудовий спір (конфлікт) зареєстрований у 2017 році перебуває у стадії вирішення.

Практика роботи Відділення дає підстави стверджувати, що основними причинами тривалого невирішення вимог найманих працівників є відсутність фінансових ресурсів для задоволення вимог найманих працівників; затягування з боку адміністрації підприємств, установ, організацій проведення примирних процедур; невиконання рішень примирних комісій та трудових арбітражів з боку адміністрації підприємств, установ, організацій; затягування вирішення тих вимог найманих працівників, які підпадають під юрисдикцію органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; незадовільний фінансово–економічний стан на підприємствах, установах, організаціях; збільшення цін на товари, матеріали, сировину, енергоносії, газ та паливо; збільшення кількості збиткових підприємств установ, організацій; кризові явища в країні.

Серед факторів що утримували найманих працівників до вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) можна виділити такі, як неготовність найманих працівників до тривалої цілеспрямованої роботи в рамках врегулювання колективного трудового спору, відсутність у колективах лідерів, які можуть взяти на себе організаційні питання вступу в колективний трудовий спір, побоювання втратити роботу в умовах обмеженого працевлаштування, недостатній рівень правової культури.

Досвід співпраці Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями профспілкових організацій та роботодавців свідчить, що своєчасне та дієве реагування є запорукою швидкого й ефективного вирішення колективних трудових спорів.

Упродовж 2006-2017 років з метою вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) за сприяння Відділення було проведено 25 засідань трудових арбітражів, 49 засідань примирної комісії та 296 узгоджувальних зустрічей зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів).

Також, Відділенням було проведено ряд узгоджувальних засідань, «круглих столів» та нарад зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) з метою надання консультацій і роз’яснень спрямованих на стабілізацію стану соціально-трудових відносин і вирішення вимог найманих працівників на підприємствах, в установах, організаціях.

На засідання примирних комісій та трудових арбітражів за сприянням Відділення запрошувались представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Департаменту соціального захисту населення та інших структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради професійних спілок, представників галузевих обкомів профспілок, Запорізької обласної федерації роботодавців, Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал», народних депутатів України, представників засобів масової інформації.

Спільні зусилля учасників примирних процедур дали можливість досягти певних результатів у задоволенні вимог найманих працівників.

В результаті здійснення посередництва і примирення упродовж 2006 – 2017 років, за сприяння Відділення вдалось вирішити 28 (96,6% від загальної кількості зареєстрованих за цей час) колективних трудових спорів (конфліктів) при цьому задовольнити 111 вимог найманих працівників (99,1%).

 

 

Головний спеціаліст відділення НСПП

в Запорізькій області О.В. Клепач

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp-zp (29.05.2018)
Переглядів: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz