Понеділок, 28.05.2018, 12:45

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [349]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [34]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Пріоритет роботи комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати – повна ліквідація боргів

Пріоритет роботи комісії з питань погашення заборгованості із виплати  заробітної плати – повна ліквідація боргів

 

Клепач Оксана, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

 

25 серпня 2016 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області Сергій Четвертак прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія). Засідання  проводилось під головуванням заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуарда Гугніна.  

Під час засідання було розглянуто питання щодо про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати, обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

За даними органів статистики загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області у липні 2016 року зменшилась на 920 тис. грн., або на 1,5 % і на 01.08.2016 склала 59,4 млн. грн.

Динаміка погашення боргів із виплати заробітної плати в Запорізькій області тривалий час визначається ситуацією на підприємствах державного сектору економіки (державні підприємства та ті , у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 50%), що перебувають у сфері управління центральних органів виконавчої влади. Так борги 25 розташованих на території області підприємств державного сектору економіки станом на 01.08.2016 склали 39,2 млн. грн. , що становить 67,1% від загальної суми заборгованості по області.

Борги економічно активних підприємств станом на 01.08.2016 склали 22 млн. грн. Заборгованість перерід працівниками

Заборгованість перед працівниками підприємств, що перебувають у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, за липень скоротилася на 858 тис. грн. (на 2,3 %) і склала 36,4 млн.грн. Серед цієї статистичної групи суб’єктів господарювання 92 % боргів також припадає на 7 підприємств державного сектору економіки, що підпорядковані центральним органам виконавчої влади. Найбільшими боржниками по заробітній платі серед них є: ПАТ “АЗМОЛ”, ЗДП “Кремнійполімер, ЗДП “Радіоприлад”, ДП “Хлібна база № 74”. При цьому на багатьох із цих підприємств мають місце ознаки штучного затягування процедур банкрутства. Наприклад, ДП “Аеропорт “Бердянськ”, ЗДП “Кремнійполімер”, ВАТ “Вуглецевий композит”, ДП “Хлібна база № 74” перебувають у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом вже понад 6 років.

 

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області  станом на на 01.08.2016 відсутня.

Під час комісії були заслухані керівники районних державних адміністрацій області та арбітражні керуючи підприємств, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

За підсумками обговорення члени комісії затвердили проект рішення з низкою доручень і рекомендацій щодо врегулювання ситуації на підприємствах-боржниках та складання графіка погашення заборгованості.

По закінченню заходу Четвертаком С.І. проведено робочу нараду, на якій працівників було ознайомлено з результатами розглянутих на засіданні питань з метою врахування їх в подальшій роботі при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp-zp (29.08.2016)
Переглядів: 55 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz