Понеділок, 28.05.2018, 12:55

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [349]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [34]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Робота по забезпеченню соціальної стабільності на підприємствах Запорізької області

Робота по забезпеченню соціальної стабільності на підприємствах Запорізької області

 

Клепач Оксана, заступник начальника відділення НСПП в Запорізькій області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування

 

26 лютого 2016 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області Сергій Четвертак прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія). Засідання  проводилось під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина  Бриля.

На порядку денному стояли питання: про проведену у 2015 році роботу щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом,  і завдання на 2016 рік; про стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості з неї працівникам економічно активних підприємств області, погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; про проведену у 2015 році роботу щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення області та завдання на 2016 рік.

За даними органів статистики загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області у січні 2016 року збільшилась на 5,7 млн. грн. , або на 9,8 % , і станом на 01.02.2016 становила 64,1 млн. грн. Борги економічно активних підприємств за січень 2016 року  збільшилися на 4,8 млн. грн. , або на 24.7% і становили 24,1 млн. грн.

Із 72 підприємств-боржників області 17 знаходяться в процедурі відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом. На цих підприємствах борги складають 39,9 млн. грн., з яких 86,5 % припадає на державні підприємства (ПАТ «Азовські мастила та оливи», ЗДП «Кремнійполімер», ЗДП «Радіоприлад»  тощо).

Борги перед працівниками комунальної форми власності у січні 2016 року збільшилися на 1,4 млн. грн., або на 54%, і на 01.02.2016 склали 3,9 млн. грн. З цієї суми 99,3% припадає на два економічно активних підприємства: КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради (7 структурних підрозділів) та КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради.

В доповнення цієї інформації Сергій Четвертак зауважив, що стан соціально –трудових відносин в трудових колективах структурних підрозділів  КП «Облводоканал» значно погіршився. Так, працівники Таврійського  підрозділу  незадоволені несвоєчасною виплатою заробітної плати та мають наміри вступити в колективний трудовий спір (конфлікт) з КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.

У ході засідання були заслухані керівники проблемних підприємств щодо  причин заборгованості із виплати заробітної плати,  вжитих заходів щодо її ліквідації, а також джерела погашення боргів. Серед інших було заслухано й виконуючого обов’язки директора ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м. Запоріжжя, на якому зареєстровано колективний трудовий пір (конфлікт). Керівник інституту запевнив, що стан соціально –трудових відносин на підприємстві стабільний, вимоги найманих працівників будуть повністю задоволені до 01.04.2016.

Питання легалізації трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками є надзвичайно актуальним щодо забезпечення соціальної стабільності в суспільстві.

За даними Головного управління ДФС у Запорізькій області у 2015 році виявлено та залучено до оподаткування 12,3 тис. осіб неоформлених найманих працівників, з них працевлаштовано на постійну роботу 11 тис. осіб. Встановлена їм заробітна плата склала 13,1 млн. грн.

За результатами засідання Комісії Сергій Четвертак провів робочу нараду, під час якої були визначені напрямки роботи Відділення щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню на підприємствах області.

 

 

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp-zp (26.02.2016)
Переглядів: 98 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz