Четвер, 15.11.2018, 15:08

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [387]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Соціальний діалог для захисту прав трудящихся

Соціальний діалог для захисту прав трудящихся

 

Пель Марина, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

 

Соціальний діалог – це визнана Міжнародною організацією праці європейською спільнотою практика розбудови суспільних відносин на основі узгодження інтересів держави, роботодавців і трудящих.

Особливого значення набуває соціальний діалог між профспілками, організаціями роботодавців та органами державної влади щодо формування і реалізації державної соціально-економічної політики, направлений на врахування інтересів працівників і роботодавців шляхом проведення спільних консультацій, переговорів, узгоджувальних процедур з метою досягнення домовленостей та прийняття спільних рішень на національному (у тому числі в межах певного виду економічної діяльності – галузевому), територіальному та локальному (підприємство, установа, організація, транснаціональна корпорація) рівнях на тристоронній або двосторонній основі.

Законодавство України про соціальний діалог базується на Конституції України, Законів України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", "Про організації роботодавців", "Про колективні договори і угоди", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", трудового законодавства, інших нормативно-правових актів.

Сутність соціального діалогу пов'язана із соціальною політикою нашої держави, яка спрямована на підвищення добробуту населення шляхом діяльності в таких сферах, як зайнятість, соціальний захист, освіта, охорона здоров'я, житлова політика тощо.

Завдяки соціальному діалогу здійснюється взаємодія суб'єктів соціальної політики, що сприяє узгодженню їх соціально-економічних інтересів. Виходячи з того, що соціальний діалог становить собою взаємодію його сторін на всіх рівнях, у тому числі й на національному, то його важлива позитивна сторона - це участь у формуванні політики суб'єктів, які можуть знайти консенсус та згоду.

Основним із принципів соціального діалогу є репрезентативність і правоможності сторін та їх представників.

Відповідно до ст. 7 здійснення Закону України «Про соціальний діалог в Україні» оцінку відповідності критеріям репрезентативності профспілок та їх об'єднань, організацій роботодавців та їх об'єднань покладено на національному та галузевому рівнях - Національною службою посередництва і примирення; на територіальному рівні - відповідними відділеннями Національної служби посередництва і примирення

Наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73 було затверджено Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. Даним Порядком було визначено процедуру проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності профспілок, їх організацій та об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань на національному, галузевому та територіальному рівнях.

До сторін соціального діалогу на територіальному рівні відносяться профспілкова сторона, суб'єктами якої є профспілки відповідного рівня та їх об'єднання, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; сторона роботодавців, суб'єктами якої є організації роботодавців та їх об'єднання, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці; сторона органів виконавчої влади, суб'єктами якої є місцеві органи виконавчої влади, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

З метою подальшої співпраці зі сторонами соціального діалогу Відділенням постійно надаються консультації сторонам соціального діалогу щодо порядку здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності.

Для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні та її підтвердження суб’єкти сторони роботодавців подають безпосередньо або надсилають рекомендованим листом поштою до відділення НСПП в Запорізькій області такі документи:

- лист-заяву (за формою, що додається)

лист –заяву можна скачати сайті відділення НСПП в Запорізькій області http://nsppzp.ucoz.ua/index/reprezentativnist/0-11

- копію свідоцтва заявника, що підтверджує факт легалізації (реєстрації) організації, об’єднання;

- копію статуту заявника;

- довідку про загальну чисельність працівників, які працюють на підприємствах - членах відповідних організацій роботодавців, їх об’єднань, що входять до складу заявника;

- перелік членів заявника.

 

Всі документи подаються разом та мають бути підписані керівником суб’єкта сторони роботодавців.

Організації роботодавців та їх об’єднання надають дані про чисельність працівників, які працюють на підприємствах - членах організацій роботодавців та їх об’єднань, на підставі інформації органів державної статистики.

Дані про чисельність надаються станом на 1 січня року звернення.

Документи вважаються не поданими у разі, коли виявлено відсутність документа або неправильно оформлені документи (без додатків, не підписані, тощо). Кореспонденція повертається відправникові разом із супроводжувальним листом.

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp-zp (21.09.2017)
Переглядів: 95 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz