Вівторок, 20.02.2018, 20:23

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [334]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [33]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Соціальний діалог між сторонами соціально-трудових відносин при запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Соціальний діалог між сторонами соціально-трудових відносин при запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

 

На будь-якій стадії  трудових правовідносин зіткнення інтересів роботодавця і найманого працівника призводить до виникнення конфліктів та колективних трудових спорів. Кращим рішенням таких конфліктних ситуацій є соціальний діалог, який сприяє зближенню позицій, досягненню спільних домовленостей та прийняттю узгоджених рішень сторонами соціально – трудових відносин.

Одним з основних завдань Національної служби посередництва і примирення та її відділень при запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) є діяльність щодо здійснення  взаємодії між сторонами соціально-трудових відносин у питаннях налагодження соціального діалогу між ними та сприяння виробленню узгодженого рішення, здатного задовольнити обидві сторони соціально-трудових відносин.

Першим кроком роботи відділення НСПП в Запорізькій області (далі Відділення) по запобіганню виникнення колективних трудових спорів є виявлення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.

Відділенням ведеться системна робота по опрацюванню інформації про стан соціально-трудових відносин, отриманої під час проведення  безпосередніх бесід з представниками трудових колективів, головами первинних профспілкових організацій, керівництвом  підприємств, установ, організацій.  З цією ж метою здійснюється постійний моніторинг інформації завідуючих інформаційно-консультаційними центрами НСПП, органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, у тому числі з матеріалів засідань обласних та міських комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших виплат, а також шляхом  відстеження засобів  масової інформації. 

Під час здійснення безпосереднього аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємстві, фахівцями Відділення  надаються консультації та роз’яснення з питань чинного законодавства сторонам соціально-трудових відносин, здійснюється інформування роботодавців щодо рівня загострення стану соціально – трудових відносин, можливих негативних наслідків цього загострення, надаються рекомендації щодо шляхів усунення чинників, що призвели до конфліктної ситуації.

З досвіду Відділення найбільш дієвим превентивним заходом є проведення узгоджувальних засідань та зустрічей зі сторонами соціально-трудових відносин.

Відділення виступає посередником між конфліктуючими сторонами, створюючи сприятливі умови для проведення переговорів та налагодження взаємозв’язку між найманими працівниками та керівництвом. Керівництво Відділення запрошує сторони соціально-трудових відносин у приміщення служби для проведення узгоджувальної зустрічі. За участю представників Відділення, як посередника, сторонам легше знайти порозуміння та досягти компромісних рішень у  конфліктній ситуації.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів на підприємствах області Відділення тісно співпрацює з Запорізькою обласною державною адміністрацією та її структурними підрозділами, Запорізькою міською радою, Запорізькою обласною радою профспілок та галузевими обкомами профспілок, Запорізькою обласною федерацією роботодавців, Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) ”Потенціал”. За їх участю проводяться спільні наради та зустрічі з керівниками конфліктогенних підприємств щодо оперативного вирішення ситуації та стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Як різновид заходу по запобіганню виникнення колективних  трудових спорів (конфліктів), за ініціативи Відділення спільно з галузевими департаментами Запорізької обласної державної адміністрації проводяться наради з запрошенням керівників, де існує ймовірність виникнення колективного трудового спору(конфлікту). В ході заходу заслуховуються сторони соціально-трудових відносин, розглядаються проблемні питання, йде пошук шляхів вирішення конфліктної ситуації. За результатами наради надаються пропозиції та рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин.  

За умов активної позиції галузевого обкому профспілок, Відділенням проводяться узгоджувальні зустрічі з роботодавцем та найманими працівниками підприємств системи запобігання  виникнення колективного трудового спору(конфлікту) за участю сторін  соціального діалогу. Представники Запорізької обласної ради профспілок та Запорізької обласної федерації роботодавців приймають активну участь у обговоренні проблемних питань та сприянні пошуку взаємоприйнятних рішень між сторонами соціально-трудових відносин.

Позитивним результатом роботи Відділення по сприянню соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин за 2014 рік  та січень – серпень 2015 року є проведення 96 примирних процедур по запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та  попередження 80 колективних трудових спорів (конфліктів) на 75 підприємствах області.

         Для соціальної стабільності на підприємствах, установах, організаціях Запорізького краю потрібно і надали продовжувати роботу зі сторонами соціально-трудових відносин по налагодженню взаємодії,  конструктивної спільної роботи, спрямованій на оперативне вирішення розбіжностей ще на доконфліктній стадії. 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp (29.09.2015)
Переглядів: 140 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz