Середа, 12.12.2018, 15:17

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [394]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]
Інформація соціальних партнерів [1]
Інформація соціальних партнерів

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

В Запоріжжі проведено розширене засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи по виявленню

23 травня 2018 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області (далі – Відділення) С. Четвертак взяв участь у розширеному засіданні робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, яке відбулось під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації К. Бриля (далі – Робоча група). У засіданні також взяв участь голова правління Пенсійного фонду України О. Зарудний.

В засіданні Робочої групи взяли участь директор фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України Т. Король, заступник директора Департаменту з питань праці Державної інспекції України з питань праці О. Коновалова, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області С. Жмурко. До обговорення також долучилися начальники об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в Запорізькій області, члени обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, голови райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення, голови об’єднаних територіальних громад.

Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації К. Бриль наголосив, що одним із пріоритетів роботи влади є легальна оплата праці, гарантування громадянам їх майбутніх пенсійних та соціальних прав. Він також зазначив, що в роботі по легалізації зайнятості населення в області є непогані результати: додаткові надходження, збільшилася кількість легалізованих робочих місць, зросла чисельність застрахованих осіб.

Учасники засідання висловили свої думки з порушеного питання. Зокрема, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області С. Жмурко повідомила, що в Запорізькому регіоні зростає як фонд оплати праці, так і середня заробітна плата. Так, загальний фонд оплати праці у першому кварталі склав 13,4 млрд. грн. У порівняні з 2017 роком він зріс майже на 3 млрд. грн. або на 28,5% при середньому зростанні по Україні 25,3%. Такими ж темпами зростає і фонд, на який нараховується єдиний внесок. Зростає середня заробітна плата по всіх галузях. С. Жмурко зауважила, що в цьому році в області заплановано надходження єдиного внеску в сумі 7,7 млрд. грн. Такий прогноз обґрунтований і враховує роботу з легалізації доходів, що можливо лише при суттєвій її активізації з боку всіх органів влади та самоврядування на місцях.

Також до присутніх звернувся і голова правління Пенсійного фонду України О. Зарудний, який зазначив, що органи Пенсійного фонду, Державної служби з питань праці, Державної фіскальної служби та наші соціальні партнери мають спільне завдання щодо гарантування майбутніх соціальних прав та в майбутньому пенсійних прав через забезпечення трудових прав на легальну оплату праці. Місяць тому було підписано п’ятисторонню угоду, де прописано дорожню карту подальших дій. Крім цього, питання легалізації заробітної плати та ліквідації заборгованості з неї залишається на постійному контролі керівництва держави. Адже наповнення соціальних фондів та забезпечення прав людей є головним завданням влади.

Підсумовуючи засідання, К. Бриль наголосив, що влада не має на меті наповнювати державний бюджет лише за рахунок штрафних санкцій, а повинна максимально роз’яснити і створити умови для того, аби роботодавці та працівники зрозуміли переваги офіційного працевлаштування та відповідальність, яку несе роботодавець. Також необхідно здійснювати постійний моніторинг і не допускати порушень трудових прав, своєчасно й оперативно реагувати на скарги, що надходять від громадян, права яких порушуються.

За результатами засідання Робочої групи та з метою активізації роботи по виявленню фактів порушень законодавства про працю голова Запорізької обласної державної адміністрації дав низку доручень щодо вжиття заходів з легалізації зайнятості населення та заробітної плати, виявлення фактів використання праці неоформлених працівників.

По закінченню засідання Робочої групи начальником Відділення С. Четвертаком проведено робочу нараду, на якій працівників було ознайомлено з результатами розглянутих на засіданні питань з метою врахування їх в подальшій роботі при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp (24.05.2018)
Переглядів: 21 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz