Четвер, 15.11.2018, 15:08

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [387]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

В Запоріжжі відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення боргів із виплати заробітної плати

В Запоріжжі відбулось чергове засідання обласної комісії
з питань погашення боргів із виплати заробітної плати

Ткачук Сергій, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

3 жовтня 2017 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області (далі – Відділення) С. Четвертак взяв участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія). Засідання проводилось під головуванням заступника директора Департаменту соціального захисту населення – начальника управління праці та зайнятості Запорізької обласної державної адміністрації І. Разуваєвої, яка на початку засідання зазначила, що за даними органів статистики загальна сума заборгованості із заробітної плати по області у серпні 2017 року збільшилася на 27,2 млн. грн. або на 53,9% і станом на 01.09.2017 склала 77,8 млн. грн. Борги економічно активних підприємств за серпень збільшилися на 27,3 млн. грн. або на 74,2 % і досягли 64 млн. грн.

Загальна динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 48 підприємствах державного сектору економіки, де борги становлять 57,6 млн. грн., що складає 74,1% від загальної суми заборгованості в області.

На підприємства приватної форми власності припадає 19,3 млн. грн. боргів або 24,8%, комунальної власності – 0,9 млн. грн. або 1,1% від загальної суми.

Заборгованість підприємств комунальної форми власності за серпень порівняно із липнем 2017 року збільшилась на 703,4 тис. грн. (майже в 5 разів). Це пов’язано з виникненням заборгованості у двох структурних підрозділах КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.

При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери на 01.09.2017 відсутня.

Під час роботи Комісії заступник директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури – начальник управління промисловості, транспорту та зв’язку Запорізької обласної державної адміністрації М. Барановська доповіла про стан справ та перспективи погашення боргів із заробітної плати на найбільш проблемних підприємствах галузей промисловості, енергетики та транспорту в області.

Обговорюючи складну ситуацію, яка склалась на ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма», Командитному товаристві «Запорізький завод високовольтної апаратури – Вакатов і компанія» та КП «Міськліфт» Бердянської міської ради С. Четвертак звернув увагу присутніх на те, що стан соціально-трудових відносин на зазначених підприємствах залишається напруженим та знаходиться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

У ході засідання Комісії також були заслухані керівники підприємств-боржників щодо проблемних питань, причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, вжиті заходи щодо її ліквідації, джерела погашення та прогнозовані строки повної ліквідації боргів.

За підсумками обговорення члени Комісії затвердили проект рішення з низкою доручень і рекомендацій щодо врегулювання ситуації на підприємствах-боржниках, необхідності дотримання графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати і рекомендацій щодо підвищення рівня оплати праці.

По закінченню заходу С. Четвертаком проведено робочу нараду, на якій працівників було ознайомлено з результатами розглянутих на засіданні питань з метою врахування їх в подальшій роботі при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста.

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp (04.10.2017)
Переглядів: 51 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz