Четвер, 15.11.2018, 15:08

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [387]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

В Запоріжжі відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення боргів із виплати заробітної плати

В Запоріжжі відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення боргів із виплати заробітної плати

 

Клепач Оксана, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

 

17 жовтня 2017 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області Четвертак С.І. прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), яке проводилось під головуванням голови Запорізької обласної державної адміністрації Бриля К.І.

Під час засідання були розглянуті питання про стан і перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати на найбільш проблемних підприємствах промисловості, енергетики та транспорту, розташованих на території області; про стан виплати заробітної плати, причини виникнення та заходи щодо погашення заборгованості з неї працівникам комунальних закладів охорони здоров’я , що фінансуються з місцевих бюджетів.

За оперативними даними органів місцевої влади у вересні цього року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області зросла на 27,3 млн. грн., або на 35%, і на 1 жовтня склала 105 млн. грн. Це, насамперед, зумовлено накопиченням боргів у структурних підрозділах ПАТ «Запоріжжяобленерго», де сума складає понад половини всієї заборгованості по області. Одночасно продовжували накопичувати заборгованість інші підприємства державного сектору економіки: ДП „Запорізький облавтодор” ПАТ „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України” м. Запоріжжя, ЗДП «Кремнійполімер» м.Запоріжжя, ЗДП «Радіоприлад» м.Запоріжжя, та інші. Серед приватних підприємств найбільшу тривогу викликає стан справ на Командитному товаристві "Запорізький завод високовольної апаратури-Вакатов і компанія". Поряд із цим, знов ускладнилася ситуація з виплатою заробітної плати на комунальному підприємстві Запорізької обласної ради «Облводоканал». За інформацією виконавчого комітету Токмацької міської ради утворена заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками КУ «Токмацька центральна района лікарня».

В ході роботи комісії були заслухані керівники вищезазначених підприємств і установ, керівники районних державних адміністрацій області, які доповіли про проблемні питання, окреслили причини заборгованості із виплати заробітної плати та вжиті заходи щодо її ліквідації.

Під час засідання Четвертак С.І. звернув увагу присутніх на предстрайкову ситуацію на ПАТ «Запоріжжяобленерго», де триває вирішення колективного трудового спору (конфлікту). Начальник Відділення повідомив, що зранку 17.10.2017 на конференції трудового колективу ПАТ «Запоріжжяобленерго», через не виконання рішення примирної комісії по колективному трудовому спору (конфлікту), а саме наявність значної суми заборгованості із виплати заробітної плати, не зважаючи на роз’яснення та попередження Відділення щодо заборони страйку в даному випадку, делегатами було прийнято рішення про проведення страйку, який буде розпочато 01 листопада 2017 року, та який буде тривати до повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації повідомив про звернення до Прем’єр-міністра України та НКРЕ КП стосовно ситуації на ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також зазначив, що не виплата заробітної плати передбачає кримінальну відповідальність, і за результатами цього засідання всі матеріали стосовно підприємств-боржників будуть передані до правоохоронних органів.

По закінченню заходу Четвертаком С.І. проведено робочу нараду, на якій працівників було ознайомлено з матеріалами комісії та прийнято рішення взяти на облік Відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) стан соціально-трудових відносин на КУ «Токмацька центральна района лікарня» м. Токмак Запорізької області.

 

 

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp-zp (18.10.2017)
Переглядів: 57 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz