Середа, 12.12.2018, 14:29

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [394]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]
Інформація соціальних партнерів [1]
Інформація соціальних партнерів

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

В Запоріжжі відбулось засідання обласної комісії з питань погашення боргів із виплати заробітної плати під головуванням очільника області

В Запоріжжі відбулось засідання обласної комісії з питань погашення боргів із виплати заробітної плати під головуванням очільника області

 

Клепач Оксана, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

 

27 листопада 2018 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області Сергій Четвертак прийняв участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія). Засідання проводилось під головуванням голови Запорізької обласної державної адміністрації Бріля К.І.

Під час засідання були розглянуті питання про стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості з неї працівникам підприємств області, погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За даними органів статистики загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області у жовтні 2018 року зменшилась на 7,9 млн. грн. або на 3,4% та за станом на 01.11.2018 склала 225,9 млн. грн. Проте її сума перевищує рівень на початку цього року на 99,5 млн. грн. або на 78,8%.

Борги економічно активних підприємств за жовтень 2018 року зменшились на 9,9 млн. грн. (на 5,2%), а проти початку 2018 року зросли на 67,4 млн. грн. (на 60,5%) та за станом на 01.11.2018 становили 178,8 млн. грн.

Заборгованість на підприємствах, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, з початку року зросла на 30,8 млн. грн. або більш ніж утричі та становить 45,7 млн. грн. Серед цієї статистичної групи суб’єктів господарювання 49,9% (22,8 млн. грн.) боргів припадає на п’ять підприємств державного сектору економіки. Серед них: ЗДП «Кремнійполімер», ЗДП «Радіоприлад», ДП «Аеропорт Бердянськ».

Загалом по області на підприємствах державного сектору економіки зосереджено 194,7 млн. грн. або 86,2% від загальної суми заборгованості.

На підприємства приватної форми власності припадає 30,7 млн. грн. або 13,6%, комунальної власності – 492 тис. грн. або 0,2% від загальної суми боргів. При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, за інформацією органів місцевої влади, відсутня.

На засідання були запрошені керівники 11 підприємств - боржників із виплати заробітної плати області, серед них ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект», де зареєстровані колективні трудові спори (конфлікти); 7 підприємств системи запобігання виникненню колективних трудових спорів та Комунальне підприємство «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради, Комунальне підприємство «Соцкомуненергія» Запорізької обласної ради.

 

 

Керівники підприємств доповіли про проблемні питання підприємств, окреслили причини заборгованості із виплати заробітної плати та вжиті заходи щодо її ліквідації.

Під час обговорення ситуації, що склалась на ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя виступили представники уповноваженого представницького органу найманих працівників ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект», запрошені на засідання Комісії за ініціативою Відділення.

В свою чергу С.Четвертак зазначив, що Національною службою посередництва і примирення у 2018 році було зареєстровано 2 колективні трудові спори (конфлікти) між найманими працівниками та керівником ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект», і відмітив що й на сьогодні в інституті спостерігається досить напружений стан соціально-трудових відносин.

За підсумками обговорення розглянутих питань керівникам структурних підрозділів обласної державної адміністрації доручено продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства державного сектору економіки, що мають борги із заробітної плати, щодо забезпечення стабілізації господарської діяльності цих підприємств та погашення заборгованості перед їх працівниками.

По закінченню заходу Четвертаком С.І. проведено робочу нараду, на якій працівників було ознайомлено з матеріалами комісії та прийнято рішення взяти на облік Відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) стан соціально-трудових відносин у Комунальному підприємстві «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради, Комунальне підприємство «Соцкомуненергія» Запорізької обласної ради.

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp-zp (28.11.2018)
Переглядів: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz