Вівторок, 20.02.2018, 20:24

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [334]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [33]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Cтатті працівників відділення

Відділення НСПП в Запорізькій області на стражі соціальної стабільності

Відділення Національної служби посередництва і примирення

в Запорізькій області  на стражі соціальної стабільності

 

17 листопада 2015 року виповниться 17 років, як на виконання Закону України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, Указом Президента України була утворена Національна служба посередництва і примирення.

Вивчаючи досвід європейських країн та власні напрацювання, рік від року служба набуває потужності з метою виконання головної метистабільності соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності нашої держави.

В січні 2001 року було утворено відділення НСПП в Запорізькій області (Далі - Відділення). За ці роки наше Відділення здобуло практичного  досвіду у сприянні вирішенню колективних трудових спорів, запобіганні їх виникненню, стабілізації соціально-трудових відносин на підприємствах області.

З моменту утворення Відділення на підприємствах, установах та організаціях Запорізької області виникло 42 колективних трудових спора (конфлікта), при цьому було зареєстровано 115 вимог найманих працівників. Основними вимогами найманих працівників було вирішення питань щодо невиконання пунктів колективного договору та  невиконання вимог законодавства про працю. Кількість працівників, що приймали участь у колективних трудових спорах за цей час, перебільшує 48 тис. осіб.

Вирішення цих спорів вимагало оперативності з боку Відділення, активізації роботи всіх причетних до вирішення проблеми органів, привернення уваги до кризової ситуації, що сталась на підприємствах, постійних консультацій сторін колективного трудового спору, та іншої роботи з метою уникнення страйкових подій та врегулювання стану соціально-трудових відносин.

В цьому зв’язку хотілося б зазначити, що робота Відділення по реалізації положень  законодавчих та нормативно – правових актів з питань вирішення колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню здійснюється в тісній співпраці з Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною радою, Запорізькою міською радою, Запорізькою обласною федерацією роботодавців, Запорізькім обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) „Потенціал”, Запорізькою обласною радою професійних спілок. Також, налагоджена постійна взаємодія з Департаментом соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, Головним управлінням статистики у Запорізькій області, та іншими організаціями.

Позитивним прикладом цієї співпраці можна вважати вирішення 38 зареєстрованих колективних трудових спорів, при цьому було задоволено 99 (86%) вимог найманих працівників та повернуто більш 61 млн. грн. боргів по заробітній платі,  врегулювання 564 передконфліктних ситуацій, а також відсутність зареєстрованих страйків та незначну кількість акцій соціального протесту, проведених найманими працівниками підприємств з питань відстоювання своїх економічних і соціальних інтересів. 

Під час проведення примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів, Відділення залучає до роботи незалежних посередників та трудових арбітрів, а також представників місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів. Команда арбітрів і посередників Запорізької області, яка на сьогодні налічує 20 осіб, складається з кваліфікованих, соціально активних, відповідальних спеціалістів, які пройшли відповідне навчання за програмою НСПП.

Одним із здобутків Відділення можна вважати роботу по підвищенню рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин та інформування громадськості про діяльність відділення. Так, за час існування Відділення в області створено 28 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, які забезпечені методичними матеріалами НСПП; фахівцями служби друкуються статті про діяльність Відділення в обласних та районних виданнях області, розповсюджуються  щоквартальний інформаційний бюлетень та щорічний буклет Відділення, створено сайт Відділення (http://nsppzp.ucoz.ua/), який постійно оновлюється, проводяться семінари та лекції, „круглі столи”, виступи на телебаченні,  та багато іншого.

У Відділенні завжди можна отримати кваліфіковану юридичну допомогу та консультації по застосуванню Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

Відділення НСПП  в Запорізькій області знаходиться за адресою: 69107 м. Запоріжжя пр. Леніна 164, к. 750  тел. (061) 239-01-72, 239-03-05  Електронна адреса : zp-nspp@ukr.net

Категорія: Cтатті працівників відділення | Додав: nspp (15.11.2015)
Переглядів: 111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz