Четвер, 15.11.2018, 16:29

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [387]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інформаційний бюлетень

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ за 2016 рік

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ відділення НСПП вЗапорізькій області за  2016 рік

 

  1.    Аналіз стану і динаміки соціально - трудових відносин на підприємствах Запорізької області

 

Основним чинником дестабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах та організаціях Запорізької області залишається  невиконання вимог законодавства про працю в частині її оплати, підґрунтям якої найчастіше є незадовільний фінансово-економічний стан суб’єктів господарювання.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по Запорізькій області у листопаді 2016 року збільшилася на 9,9 млн. грн., або на 15,2 %, і станом на 01.12.2016 склала 75,5 млн. грн. порівняно з початком року вона зросла на 17,1 млн. грн., або 29,3%. 

Динаміка погашення боргів в області  визначається ситуацією на підприємствах державного сектору економіки, борги яких на 01.12.2016 становили 59,3 млн. грн. або 78,5 % від загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати по області. За січень-листопад 2016 заборгованість підприємств приватної форми власності скоротилась на 1,6млн. грн. (на 9,6%) і становила 15,6 млн. грн., комунальної власності зменшилась на 1,9 млн. грн.(в 3,8 рази) і склали 671,9 тис.грн. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери станом на 01.12.2016 відсутня.

Упродовж листопада  2016 року заборгованість працівникам економічно активних підприємств збільшилась на 16,4%, або на 8,6 млн.грн. і на 1 грудня 2016 року становила 60,8 млн.грн.

До кола економічно активних підприємств, що мають станом на 01.12.2016 значні борги із виплати заробітної плати, входять:

- ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та його 22 структурних підрозділи; Командитне товариство «Запорізький завод високовольтної апаратури – Вакатов» і компанія» м.Запоріжжя, Державне підприємство „Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя, ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма», м. Мелітополь,  - ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш», м. Мелітополь.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Запорізької області у листопаді 2016р. становила 5301,95 грн, що в 3,7 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (1450 грн).

Розмір заробітної плати за останні 12 місяців (відносно листопада 2015р.) – збільшився на 17,7%. Індекс реальної заробітної плати по Запорізькій області в листопаді 2016р. до листопада 2015р. – 105,7%, у січні–листопаді п.р. порівняно з відповідним періодом попереднього року – 107,0%.

Проте існує ряд галузей, де заробітна плата залишається значно нижче середнього рівня по регіону, це: будівництво (64,2%), охорона здоров’я та надання соціальної допомоги (67,6%), тимчасове розміщення й організація харчування (62,1%), сільське господарство (68,8%).

Але, не зважаючи на невдоволення рівнем оплати праці та її непоодиноких випадків заборгованості, наймані працівники не бажають вступати у документально оформлені колективні трудові спори (конфлікти) з роботодавцем, через побоювання втрати робочого місця, пасивну позицію профспілок, відсутність лідерів, що будуть відстоювати колективні соціально-економічні інтереси, тощо. В зв’язку з чим стан соціально-трудових відносин на підприємствах Запорізької області має латентний характер конфліктогенності. 

                                                                                                                                            

2. Запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

 

Робота по запобіганню виникнення колективних трудових спорів базується на постійному моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях області. Моніторинг здійснюється шляхом опрацювання інформації, отриманої на засіданнях обласних, міських та районних комісій з питань  погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; від завідувачів інформаційно-консультативних центрів НСПП в Запорізькій області, відстеження та опрацювання матеріалів засобів  масової інформації, статистичної інформації, а також під час  проведення  безпосередніх зустрічей зі сторонами соціально-трудових відносин.

В цілому, впродовж 2016 року на обліку Відділення із запобігання виникненню колективних трудових  спорів (конфліктів) перебувало 54 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 74 підприємствах, установах, організаціях. Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємств, де Відділення здійснювало заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів, склала 11084 осіби. Основним  чинником дестабілізації стану соціально-трудових відносин, як і в попередні роки, залишається невиконання вимог законодавства про працю.

Початковим етапом роботи по запобіганню виникнення колективного трудового спору (конфлікту) є проведення вивчення та аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємстві. Наступний етап – розробка плану заходів з метою вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин у трудових колективах.

Основним превентивним заходом є проведення бесід та узгоджувальних зустрічей з керівництвом та представниками найманих працівників, членами профспілок підприємств. На цьому етапі сторонам соціально-трудових відносин  надаються консультаційно-правові роз’яснення з питань чинного законодавства, здійснюється інформування роботодавців щодо рівня загострення стану соціально – трудових відносин, можливих негативних наслідків цього загострення, надаються рекомендації щодо шляхів врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.

Упродовж 2016 року Відділенням здійснено аналіз стану соціально-трудових відносин на 38 підприємствах, установах, організаціях області та проведено 49 узгоджувальних зустрічей.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів на підприємствах області Відділення тісно співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілковими організаціями, Запорізькою обласною федерацією роботодавців, Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців (роботодавців) ”Потенціал”. Проводяться спільні наради та зустрічі з керівниками конфліктогенних підприємств щодо оперативного вирішення ситуації та стабілізації стану соціально-трудових відносин. За 2016 рік спільними зусиллями вдалося стабілізувати соціально-трудові відносини та попередити виникнення 35 колективних трудових спорів (конфліктів) на 57 підприємствах.

 

3. Стан і результати задоволення висунутих найманими працівниками або профспілками вимог та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

 

Упродовж 2016 року відділення НСПП в Запорізькій області (далі - Відділення) сприяло вирішенню шести колективних трудових спорів (конфліктів) у тому числі за видами економічної діяльності:

- пасажирський наземний транспорт - 1;

- діяльність у сфері архітектури - 2;

- діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах - 1;

- передача електроенергії - 2.

 

1.Між найманими працівниками ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс»           м. Запоріжжя та генеральним директором ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс»    м. Запоріжжя (№ 001-14/08 - В з 27.12.2013);

2.Між найманими працівниками ДП «ДПІ«Запоріжцивільпроект»          м. Запоріжжя та ДП «ДПІ«Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя (№ 020-14/08-В з 17.03.2014);

3.Між найманими працівниками ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м. Запоріжжя та ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м. Запоріжжя (№ 051-14/08-В з 27.08.2014);

4.Між найманими працівниками ДП «ДПІ«Запоріжцивільпроект» м.Запоріжжя та ДП «ДПІ«Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя (№ 082-14/08-В з 15.12.2014);

5.Між найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго»                   м. Запоріжжя та ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя (№ 050-16/08-В з 17.03.2016).

6.Між найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго»                   м. Запоріжжя та ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя (№ 107-16/08-В з 19.10.2016).

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» м. Запоріжжя і генеральним директором ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» м. Запоріжжя (реєстраційний № 001-14/08-В з 27.12.2013), відповідно до письмової інформації голови Запорізької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення та голови первинної профспілкової організації ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» м.Запоріжжя, щодо зняття з реєстрації другої вимоги найманих працівників та колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» м. Запоріжжя і генеральним директором ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» м.Запоріжжя, у зв’язку з вирішенням, Відділення було підготоване подання про зняття з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). Розпорядженням НСПП від 04.01.2016 № 001 - р було знято з реєстрації другу вимогу найманих працівників та колективний трудовий спір (конфлікт), як вирішений.

         По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя, який було зареєстровано Розпорядженням НСПП від 24.03.2014 №062 - р, у продовж звітного періоду з метою сприяння у вирішенні даного колективного трудового спору (конфлікту) Відділенням було проведено узгоджувальне засідання зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту). Під час засідання сторонами було прийнято рішення про зняття з реєстрації вимог № 1 та № 4, як таких, що вирішені. Розпорядженням НСПП від 28.04.2016 за № 132-р дані вимоги було знято з реєстрації, як вирішені.

         Відповідно до інформації сторін колективного трудового спору (конфлікту) адміністрацією підприємства та трудовим колективом спільно з державними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування постійно ведеться робота по поновленню господарської діяльності інституту, що дасть змогу вирішити даний колективний трудовий спір (конфлікт).

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя, зареєстрованого Розпорядженням НСПП № 227 від 19.12.2014, у звітному періоді за сприяння Відділення було відновлено роботу примирної комісії. Під час засідання примирної комісії (12.04.2016) було розглянуто вимоги найманих працівників та винесено відповідне рішення про зняття колективного трудового спору (конфлікту) з реєстрації у зв’язку з його вирішенням. Розпорядженням НСПП від 28.04.2016 № 133 - р даний колективний трудовий спір (конфлікт) було знято з реєстрації, як вирішений.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м. Запоріжжя та ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м. Запоріжжя, 12.03.2016 до Відділення надійшла спільна письмова інформація від виконуючого обов’язки директора ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та представника трудового колективу ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» щодо зняття з реєстрації вимоги № 1,2 та 3 найманих працівників та колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м. Запоріжжя та ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» м.Запоріжжя, у зв’язку з вирішенням. Розпорядженням НСПП від 14.03.2016 № 078 - р даний колективний трудовий спір (конфлікт) було знято з реєстрації, як вирішений.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя зареєстрованому Розпорядженням НСПП від 21.03.2016 № 104 - р було проведено 3 засідання трудового арбітражу та прийнято Рішення про задоволення вимоги найманих працівників. Виконання даної вимоги було покладено на виконуючого обв’язки генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя та надані відповідні рекомендації.

Відповідно до письмової інформації сторін колективного трудового спору (конфлікту) про вирішення колективного трудового спору (конфлікту) Розпорядженням НСПП від 18.04.2016 № 126 - р даний колективний трудовий спір (конфлікт) було знято з реєстрації, як вирішений.

         По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя зареєстрованому Розпорядженням НСПП від 19.10.2016 № 295-р було проведено 2 засідання примирної комісії та винесено відповідне рішення.

Відповідно до Рішення примирної комісії від 24.10.2016, виконання вимог найманих працівників було покладено на керівника підприємства, також були надані рекомендації сторонам колективного трудового спору (конфлікту).

У зв’язку з невиконанням Рішення примирної комісії від 24.10.2016 та прийнятим на конференції (28.10.2016) рішенням трудового колективу про проведення страйку, 18.11.2016 найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя було розпочато страйк. Основною вимогою під час страйку було погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

            Також, найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя 18.10.2016 та 25.11.2016 було проведено акції соціального протесту. Основними вимогами під час мітингів було виплата заборгованості із заробітної плати.

         З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві Відділенням було проведено узгоджувальні зустрічі з головою профспілки ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя щодо практичного застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

19.12.2016 до Відділення надійшло звернення від заступника генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя та керівника уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо зняття з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя, у зв’язку з його вирішенням.

Розпорядженням НСПП від 20.12.2016 № 319-р колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя, був знятий з реєстрації, як вирішений.

 

4. Страйки, колективні припинення роботи, акції соціального протесту, пов’язані із ускладненням стану соціально-трудових відносин

 

Упродовж 2016 року Відділенням було зареєстровано 4 акції соціального протесту та 1 страйк.

            02.04.2016 з 10 до 12 години на трасі "Бердянськ-Енергодар" у с.Дмитрівка Бердянського району пройшла акція соціального протесту працівників філії «Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький облавтодор» ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України». В акції приймало участь близько 50 осіб.

         Основною вимогою найманих працівників:своєчасна виплата заробітної плати та погашення боргів із виплати заробітної плати, яка станом на 01.03.2016 становить 625,0 тис.грн. 71 особі.

         02.04.2016 на трасі "Харків-Сімферополь" біля с. Новобогданівка з 10 до 12 години пройшла акція протесту працівників філії «Мелітопольська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький облавтодор» ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України». В акції приймало участь близько 150 осіб. Основні вимоги найманих працівників: своєчасна виплата заробітної плати та погашення боргів із виплати заробітної плати. Станом на 01.03.2016 заборгованість із виплати заробітної плати становить 313,4 тис. грн. 136 особам.

         18.11.2016 з 10 до 11 години на майдані Героїв, найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя проведена акція соціального протесту. В мітингу приймало участь близько 1000 осіб.

Основні вимоги учасників акції: погашення боргів із виплати заробітної плати, яка станом на 18.11.2016 становить 60,0 млн.грн. та погашення дебіторської заборгованості підприємствами Запорізької області.

         25.11.2016 з 12 до 13 години на майдані Героїв найманими працівниками ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя була проведена повторна акція соціального протесту, в якій приймало участь близько 1500 осіб.

         Вимогою учасників акції було погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам. Станом на 25.11.2016 заборгованість із виплати заробітної плати працівникам ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя становила 59,0 млн.грн.

         З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин Відділенням було проведено узгоджувальну зустріч з головою профспілки ВАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та найманими працівниками і запропоновано в разі невиконання рішення примирної комісії застосувати вимоги ст. 25 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та попереджено про правові наслідки порушення чинного законодавства.

         18.11.2016 о 8 годині ранку 3000 найманих працівників ВАТ «Запоріжжяобленерго» м .Запоріжжя через невиконання рішення примирної комісії від 24.10.2016 розпочали страйк.

         Основною вимогою учасників страйку є погашення боргів із виплати заробітної плати. Станом на 18.11.2016 заборгованість із виплати заробітної плати працівникам ВАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя становить 60,0 млн.грн.

 

 

4.     Організаційно-методична робота з арбітрами, посередниками

 

Станом на 01.01.2017 в Запорізькій області виконують обов’язки арбітрів  16 осіб, посередників – 3, завідуючих інформаційно-консультаційних центрів НСПП – 28 осіб.

За звітній період були призначені 5 завідувачів інформаційно-консультаційних центрів НСПП в Запорізькій області (Мелітопольського,  Приазовського та Веселівського, Михайлівського районів та міста Бердянськ Запорізької області).

Всі інформаційно-консультаційні центри НСПП в Запорізькій області мають затверджений начальником Відділення графік прийому громадян, забезпечені  Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", Положенням про інформаційно-консультаційний центр НСПП, іншими нормативними документами.

Обмін інформацією з завідувачами інформаційно-консультаційних центрів НСПП, розповсюдження щоквартального  інформаційного бюлетеня Відділення, методичних рекомендацій та  інших  матеріалів здійснюється Відділенням  електронним зв’язком.

У 2016 році  Відділенням було проведено 2 наради-семінари з арбітрами, посередниками, завідувачами інформаційно - консультаційних центрів НСПП. Під час нарад-семінарів здійснюється ознайомлення присутніх з новими нормативно-правовими актами НСПП, досвідом роботи Відділення по сприянню вирішенню та запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів). Всім учасникам семінарів роздаються тематичні методичні матеріали та  щоквартальні інформаційні бюлетені Відділення. Відповідно до порядку денного, на кожній нараді-семінарі виступають як фахівці Відділення, так і арбітри, посередники та завідувачі інформаційно - консультаційних центрів НСПП.  В ході заходів здійснюється обмін накопиченим досвідом арбітрів та посередників щодо організації та проведення примирних процедур, вирішення проблемних питань, які виникають при безпосередньому розгляді колективних трудових спорів. 

 

5. Підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин

 

З метою підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин фахівцями Відділення здійснюються консультування сторін соціально-трудових відносин  та роз’яснення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти) під час проведення узгоджувальних зустрічей та аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємствах. В цілому, за 2016 рік було проведено понад 49 зазначених заходів.

Також, начальником Відділення проводяться лекції на підприємствах, установах, організаціях. За звітній період було прочитано 5 лекцій на теми: „Діяльність відділення НСПП в Запорізькій області” та „Порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт)”.

З цілю підвищення правової обізнаності сторін соціально - трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Запорізької області діє 28 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, які розташовані в районах міста Запоріжжя та в районних центрах Запорізької області. Всі інформаційно-консультаційні центри забезпечені методичними матеріалами НСПП щодо порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та здійснюють консультування відповідно до Положення про інформаційно-консультаційні центри НСПП, затвердженого наказом НСПП від 31.12.2009 №91.

В рамках підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин Відділення забезпечує функціонування сайту nsppzp.ucoz.ua. На  сайті користувачі мають можливість ознайомитися з нормативно-правовими актами НСПП, Методичними матеріалами щодо порядку формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок; Методичними матеріалами про порядок визначення сторін колективного трудового спору (конфлікту), Порядком оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, а також щоквартальними інформаційними бюлетенями Відділення, статтями фахівців Відділення, та іншими  корисними матеріалами. Також, на сайті розміщено інформація Відділення про діючі на території області інформаційно-консультаційні центри НСПП, арбітрів та посередників НСПП в Запорізькій області, є посилання на офіційний сайт НСПП, сайти відділень НСПП та соціальних партнерів.

На виконання Закону  України  “Про  звернення  громадян” та Правил  розгляду  звернень  громадян  до  НСПП та  її  структурних  підрозділів  з  питань сприяння  вирішенню  розбіжностей  між  сторонами соціально -трудових  відносин, затверджених  наказом НСПП від 26.12.2002 № 430, керівник Відділення здійснює прийом громадян з метою надання консультаційної допомоги з  питань трудового законодавства в межах своєї компетенції, а також розглядає письмові звернення та надає відповідь на них з  дотриманням  відповідних  строків. Так, впродовж 2016 року до Відділенням було розглянуто 20 письмових та 29 усних  звернень громадян. На всі звернення були надані своєчасні відповіді.

 

6. Інформування громадськості про діяльність НСПП

 

Відділенням постійно здійснюється робота по інформуванню громадськості про діяльність НСПП. Так, інформація про діяльність Відділення упродовж 2016 року була опублікована на сайтах:

- Національної служби посередництва і примирення (http://www.nspp.gov.ua) (47 статей та інформацій);

- Запорізької обласної державної адміністрації (4 статті та інформації);

- Запорізького обласного комітету профспілок металургійної та гірничодобувної промисловості України (3 статті),

У січні 2016 року начальник Відділення прийняв участь у телепередачі «По суті» на ТРК «Запоріжжя», де презентував роботу Відділення щодо співпраці зі сторонами соціального діалогу.  

Щокварталу Відділення випускає інформаційний бюлетень про діяльність відділення НСПП в Запорізькій області та щорічно буклет Відділення, де наведена інформація про арбітрів, посередників, інформаційно-консультаційні центри НСПП, які працюють в Запорізькій області. Вказані матеріали розповсюджуються серед сторін соціально-трудових відносин, представників сторін соціального діалогу та розміщуються на сайті Відділення.

На сайті Відділення (http://www.nsppzp.ucoz.ua ) постійно оновлюється інформація, де розміщуються статті, методичні матеріали та інша інформація. Упродовж 2016 року на сайті Відділення було розміщено 59 інформацій. Для поширення інформації про діяльність НСПП на сайті Відділення розміщено посилання на офіційний сайт Національної служби посередництва і примирення та її відділень.

З метою популяризації роботи Відділення та у рамках реалізації заходів щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та  запобігання їх виникненню, керівництво Відділення приймало участь у роботі обласної та міської комісій з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; нарадах та колегіях Запорізької обласної державної адміністрації; сесіях Запорізької обласної ради; президіях, пленумах та конференціях Запорізької обласної ради професійних спілок, «круглих столах» з галузевими обласними організаціями профспілок, Запорізької обласної федерації роботодавців, Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців „Потенціал”, та інших заходах. В цілому у 2015 році під час вищезазначених заходів керівником Відділення було здійснено 55 виступів.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Національна служба посередництва і примирення має власне видання – Бюлетень Національної служби посередництва і примирення, який друкується з липня 2001 року. В Бюлетені Національної служби посередництва і примирення постійно друкуються законодавчі та нормативно-правові акти України, міжнародна практика вирішення колективних трудових спорів, наукові дослідження, практика вирішення соціально-трудових розбіжностей на підставі законодавства України, точка зору сторін соціально-трудових відносин, профспілок та їх об’єднань, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, досвід роботи відділень НСПП по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).

Періодичність видання журналу – 2 рази на 1 рік. Передплатний індекс 23877, вартість річної передплати  - 53 грн. 32 коп.

  

Категорія: Інформаційний бюлетень | Додав: nspp-zp (06.02.2017)
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz