Четвер, 15.11.2018, 16:17

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [387]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інформаційний бюлетень

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ за 2017 рік

Діяльність Національної служби посередництва і примирення регламентується Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98, із змінами та доповненнями та Законом України від 03 березня 1998 року №137/98–ВР «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Діяльність відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області регламентується Положенням про відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, затвердженим Наказом Національної служби посередництва і примирення від 11 листопада 2016 року № 135.

 

Завдання Відділення НСПП:

 • сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними;
 • запобігання виникненню та сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів);
 • прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню;
 • здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);

 

1. Аналіз стану і динаміки соціально-трудових відносин на підприємствах Запорізької області

Впродовж 2017 року ситуація щодо стану соціально-трудових відносин в Запорізькій області перебувала на постійному контролі відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області (далі – Відділення), аналізувалася та вивчалася спільно з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілковими організаціями, об’єднаннями роботодавців, іншими організаціями з урахуванням інформації, отриманої від арбітрів, посередників та завідуючих інформаційно-консультаційними центрами Національної служби посередництва і примирення.

Результати моніторингу ситуації на підприємствах області та аналіз інформації свідчить, що несвоєчасна виплата заробітної плати та наявність заборгованості з виплати заробітної плати залишається основним чинником дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по Запорізькій області станом на 01.12.2017 склала 112,8 млн. грн. і порівняно з початком року вона зросла на 44,6 млн. грн., або 65,4%.

Динаміка погашення боргів із заробітної плати продовжує визначатися ситуацією на підприємствах державного сектору економіки, де борги на 01.12.2017 становили 92,9 млн. грн., що складає 82,3% від загальної суми заборгованості по області. На підприємства приватної форми власності припадало 19,9 млн. грн., або 17,6%, комунальної власності – 27,5 тис. грн., або 0,02% від загальної суми боргів. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери відсутня.

Борги економічно активних підприємств станом на 01.12.2017 становили 80,6 млн. грн., основна частка суми заборгованості припадала на промисловість (84,8%). При цьому 46,9% боргу утворено в м. Запоріжжі.

До кола економічно активних підприємств, що мають станом на 01.12.2017 значні борги із виплати заробітної плати, входять: ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя, Державне підприємство «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя, ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш» м. Мелітополь, ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» м. Мелітополь, ДП «Хлібна база №74» Державного агентства резерву України Токмацького району Запорізької області.

На всіх вищезазначених підприємствах Відділенням ведеться робота з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій станом на 01.12.2017 становила 7326,35 грн, що в 2,3 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (3200 грн).

Розмір заробітної плати за останні 12 місяців збільшився на 38,2%.

Індекс реальної заробітної плати по Запорізькій області у січні-листопаді 2017 року порівняно з відповідним періодом попереднього року становив 116,7%.

 

2. Запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

З метою своєчасного попередження виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділенням ведеться моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях області. Моніторинг здійснюється шляхом опрацювання інформації, отриманої на засіданнях обласних, міських та районних комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; від завідувачів інформаційно-консультативних центрів НСПП в Запорізькій області, відстеження та опрацювання матеріалів засобів масової інформації, статистичної інформації, а також під час проведення безпосередніх зустрічей зі сторонами соціально-трудових відносин.

В цілому, впродовж 2017 року на обліку Відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 52 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 41 підприємстві. Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємств, де Відділення здійснювало заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів, склала 5546 осіб. Основним чинником дестабілізації стану соціально-трудових відносин, як і в попередні роки, залишається невиконання вимог законодавства про працю.

В ході роботи по запобіганню виникнення колективного трудового спору (конфлікту) проводиться збір інформації, вивчення та аналіз стану соціально-трудових відносин на підприємстві, розробка плану заходів з метою вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин у трудових колективах. Основними превентивними заходами Відділення є узгоджувальні зустрічі з керівником та головою профспілки підприємств та проведення аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємствах. Так, за 2017 рік Відділенням здійснено аналіз стану соціально-трудових відносин на 40 підприємствах області та проведено 43 узгоджувальні зустрічі.

Під час зазначених заходів фахівцями Відділення надаються консультативно-правова допомога щодо застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та роз’яснення з питань чинного законодавства, як представникам найманих працівників, так й керівництву підприємств, здійснюється інформування роботодавців щодо рівня загострення стану соціально-трудових відносин, можливих негативних наслідків цього загострення, також надаються рекомендації щодо шляхів врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.

Завдяки спільно проведеним заходам Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілковими організаціями, Запорізькою обласною радою профспілок, Запорізькою обласною федерацією роботодавців та сторонами соціально-трудових відносин, вдалося стабілізувати соціально-трудові відносини та попередити виникнення 34 колективних трудових спорів (конфліктів) на 31 підприємстві.

 

3. Стан і результати задоволення висунутих найманими працівниками або профспілками вимог та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

 

Упродовж 2017 року відділення НСПП в Запорізькій області сприяло вирішенню чотирьох колективних трудових спорів (конфліктів) у тому числі за видами економічної діяльності:

 • діяльність у сфері архітектури – 1;
 • передача електроенергії – 2;
 • допоміжне обслуговування наземного транспорту – 1.

1. Між найманими працівниками ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя (№ 020-14/08-В з 17.03.2014);

2. Між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя (№ 001-17/08-В з 03.01.2017);

3. Між найманими працівниками ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя та адміністрацією ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя (№ 014-17/08-В з 06.02.2017);

4. Між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя (№ 039-17/08-В з 21.03.2017).

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя, який було зареєстровано Розпорядженням НСПП від 24.03.2014 №062-р, Відділенням щомісячно проводились узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту). Під час зустрічей сторони колективного трудового спору (конфлікту) інформували про заходи, що вживаються адміністрацією інституту по виконанню рішення примирної комісії та поновлення роботи інституту в повному обсязі.

19.04.2017 до Відділення надійшла спільна письмова інформація від представника адміністрації ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» та уповноваженого представницького органу найманих працівників, щодо кількості працюючих найманих працівників ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект», які вступили в колективний трудовий спір (конфлікт). Відділенням було здійснено перевірку факту припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту), в тому числі у зв'язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників, які висували вимоги. За результатами даної перевірки Відділенням було підготоване подання про зняття з реєстрації даного колективного трудового спору (конфлікту) у зв’язку з припиненням трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту), в тому числі у зв'язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників.

Розпорядженням НСПП від 19.04.2017 № 093-р даний колективний трудовий спір (конфлікт) був знятий з реєстрації у зв’язку з припиненням трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту), в тому числі у зв'язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя, зареєстрованого Розпорядженням НСПП від 05.01.2017 № 001-р (зі змінами внесеними Розпорядженням НСПП від 05.03.2017 № 042-р) (Реєстраційний № 001-17/08-В) за сприяння Відділення для вирішення даного колективного трудового спору (конфлікту) було проведено 2 засідання примирної комісії та винесено Рішення.

З метою сприяння у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту) Відділенням проводились узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту).

03.03.2017 до Відділення надійшло звернення уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо задоволення вимоги найманих працівників та зняття з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). Розпорядження НСПП від 09.03.2017 № 045-р даний колективний трудовий спір (конфлікт) було знято з реєстрації, як такий, що вирішений.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя та адміністрацією ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя зареєстрованого Розпорядженням НСПП від 07.02.2017 № 024-р було проведено 3 засідання примирної комісії, заслухано сторони колективного трудового спору (конфлікту) та винесено Рішення.

З метою вирішення даного колективного трудового спору (конфлікту) Відділенням проводились узгоджувальні зустрічі з головою Запорізької обласної організації профспілки працівників автомобільного та шляхового господарства – членом уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо заходів, які вживаються адміністрацією підприємства для виконання рішення примирної.

19.04.2017 до Відділення надійшло звернення від заступника директора ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя та уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо зняття з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя та адміністрацією ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя, у зв’язку з його вирішенням.

Розпорядженням НСПП від 19.04.2017 № 096-р даний колективний трудовий спір (конфлікт) був зняти й з реєстрації, як вирішений.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя зареєстрованого Розпорядженням НСПП від 27.03.2017 № 077-р (Реєстраційний № 039-17/08-В) було проведено 2 засідання примирної комісії та винесено відповідне Рішення.

26.04.2017 до Відділення надійшло письмове звернення уповноваженого представницького органу найманих працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя щодо задоволення вимоги № 1 «Здійснити виплату заборгованості заробітної плати, що утворилася в ПАТ «Запоріжжяобленерго» за січень 2017 р. в сумі 13828000 грн., за лютий 2017 р. в сумі 35047000 грн. в термін до 15.05.2017 р.» та зняття її з реєстрації. Розпорядженням НСПП від 26.04.2017 № 108-р вимога № 1 найманих працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя була знята з реєстрації, як вирішена.

З метою подальшого сприяння у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту) Відділенням проводились узгоджувальні зустрічі з уповноваженим представницьким органом найманих працівників. На виконання Рішення примирної комісії адміністрацією підприємства вживаються заходи щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, ведеться робота з дебіторами. Профспілковим комітетом проводились зустрічі з представниками НКРЕКП, під час яких розглядали питання щодо виділення коштів на погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

17.10.2017 року у зв’язку з невиконання Рішення примирної комісії від 29.03.2017 з ініціативи уповноваженого представницького органу було проведено конференцію найманих працівників, де було розглянуто питання невиплати заробітної плати та проведення страйку найманих працівників. За результатами обговорення зазначених питань делегатами Конференції було прийнято рішення про проведення з 01 листопада 2017 року страйку. Однак, 20.10.2017 органом, що очолює страйк найманих працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» було прийнято рішення про перенесення початку страйку на невизначений термін.

З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин, під час проведення Конференції, начальник Відділення надав роз’яснення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також, начальник Відділення надав учасникам Конференції роз’яснення ст. 22 Закону України «Про енергетику» щодо заборони проведення страйку та запропонував в разі невиконання Рішення примирної комісії і коли рекомендації НСПП щодо вирішення колективного трудового спору (конфлікту) сторонами не враховано, застосувати вимоги ст. 25 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Крім цього, уповноваженому представницькому органу найманих працівників було надано письмове попередження щодо заборони проведення страйку та правові наслідки порушення чинного законодавства.

Однак, незважаючи на вжиті заходи адміністрацією підприємства по виконанню Рішення примирної комісії та забезпеченню погашення заборгованості із виплати заробітної плати у продовж грудня 2017 року, найманими працівниками було проведено 2 мітинги та 1 страйк. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Виконання Рішення примирної комісії перебуває на постійному контролі Відділення.

 

4. Страйки, колективні припинення роботи, акції соціального протесту, пов’язані із ускладненням стану соціально-трудових відносин

 

Упродовж 2017 року відділенням НСПП в Запорізькій області зареєстровано 5 акцій соціального протесту та один страйк.

20.11.2017 о 10-00 на майдані Героїв, який розташований напроти будівлі Запорізької обласної державної адміністрації найманими працівниками командитного товариства «Запорізький завод високовольтної апаратури - Вакатов і Компанія» м. Запоріжжя (далі – КТ «ЗЗВА») було проведено мітинг, в якому взяли участь близько 150 осіб.

Основними вимогами учасників акції стало погашення боргів із виплати заробітної плати та погашення дебіторської заборгованості.

Також 11.12.2017 та 18.12.2017 на майдані Героїв м. Запоріжжя найманими працівниками КТ «ЗЗВА» м. Запоріжжя проведено акцію соціального протесту. В мітингах брали участь відповідно 50 та 32 особи.

Основною вимогою учасників акцій стало погашення боргів із виплати заробітної плати. Причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати – дебіторська заборгованість ДП НЕК «Укренерго» та їх партнерів; відсутність виробничої діяльності.

Погашення заборгованості із заробітної плати здійснюється через виконавчу службу за рахунок реалізації майна. Персонал підприємства знаходиться в простої з нарахуванням 2/3 заробітної плати за час вимушеного простою.

З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин Відділенням було проведено узгоджувальну зустріч з найманими працівниками щодо практичного застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

19.12.2017 о 8 годині ранку 700 найманих працівників абонентської служби ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя через невиконання Рішення примирної комісії від 24.10.2016 та наявність заборгованості із виплати заробітної плати розпочали страйк, який тривав до 22.12.2017 включно.

Основною вимогою учасників страйку є погашення боргів із виплати заробітної плати.

З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин Відділенням було проведено узгоджувальну зустріч з представниками органу, що очолює страйк найманих працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя і запропоновано в разі невиконання Рішення примирної комісії застосувати вимоги ст. 25 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та попереджено про правові наслідки порушення чинного законодавства.

20.12.2017 з 13.00 до 14.00 години перед адміністративною будівлею ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» м. Запоріжжя найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя проведено акцію соціального протесту. В мітингу приймало участь близько 100 осіб.

Основна вимога учасників акції до керівництва ТОВ «ЗТМК» м. Запоріжжя – «Поверніть дебіторську заборгованість». ТОВ «ЗТМК» м. Запоріжжя є найбільшим боржником ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя.

Крім того, 22.12.2017 з 08.30 до 10.30 найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя проведено ще одну акцію соціального протесту. Працівники зазначеного підприємства пройшли пішою ходою від Запорізького міськвиконкому до Запорізької обласної державної адміністрації. Під час пішої ходи співробітники ПАТ «Запоріжжжяобленерго» м. Запоріжжя перекрили рух автотранспорту по проспекту Соборний м. Запоріжжя, заблокувавши пішохідний перехід між вул. Якова Новицького та пл. Фестивальною. В мітингу взяли участь близько 300 осіб.

Вимогою учасників мітингу стало погашення боргів із виплати заробітної плати.

З метою стабілізації стану соціально-трудових відносин Відділенням було проведено узгоджувальну зустріч з найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя щодо практичного застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

 

5. Організаційно-методична робота з арбітрами, посередниками

Станом на 01.01.2018 в Запорізькій області виконують обов’язки арбітрів 16 осіб, посередників – 3 особи, завідуючих інформаційно-консультаційних центрів НСПП – 28 осіб.

За 2017 рік були призначені 3 завідувача інформаційно-консультаційних центрів НСПП в Запорізькій області (Великобілозерському, Гуляйпільському, Новимиколаївському районах Запорізької області).

Новопризначені завідувачі ІКЦ НСПП мають затверджений начальником Відділення графік прийому громадян та забезпечені Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», Положенням про інформаційно-консультаційний центр НСПП та іншими нормативними документами НСПП.

Обмін інформацією з завідувачами інформаційно-консультаційних центрів НСПП, розповсюдження щоквартального інформаційного бюлетеня Відділення, методичних рекомендацій та інших матеріалів здійснюється Відділенням електронним зв’язком.

У 2017 році Відділенням було проведено 2 наради-семінари з арбітрами, посередниками, завідувачами інформаційно-консультаційних центрів НСПП.

Під час нарад-семінарів здійснюється ознайомлення присутніх з результатами роботи Відділення, проведеним Відділенням комплексним аналізом стану соціально-трудових відносин, новими нормативно-правовими актами НСПП, досвідом роботи Відділення по сприянню вирішенню та запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів). Відповідно до порядку денного, на кожній нараді-семінарі виступають як фахівці Відділення, так і арбітри, посередники та завідувачі інформаційно-консультаційних центрів НСПП. Також, в ході заходів здійснюється обмін накопиченим досвідом арбітрів та посередників щодо організації та проведення примирних процедур, вирішення проблемних питань, які виникають при безпосередньому розгляді колективних трудових спорів (конфліктів).

 

6. Підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин

З метою підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин начальником Відділення проводяться лекції на підприємствах, установах, організаціях. За звітній період було прочитано 2 лекцій на тему: «Порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Лекції були проведені для керівників музичних навчальних закладів Запорізької області у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею та для представників первинних профспілкових організацій підприємств енергетики та електротехнічної промисловості в приміщенні Запорізької обласної ради профспілок.

З цілю підвищення правової обізнаності сторін соціально-трудових відносин фахівцями Відділення здійснюються консультування сторін соціально-трудових відносин та роз’яснення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти) під час проведення узгоджувальних зустрічей.
В цілому, за 2017 рік було проведено 69 зазначених заходів.

В рамках підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Запорізької області діє 28 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, які розташовані в районах міста Запоріжжя та в районних центрах Запорізької області. Всі інформаційно-консультаційні центри забезпечені методичними матеріалами НСПП щодо порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та здійснюють консультування відповідно до Положення про інформаційно-консультаційні центри НСПП, затвердженого наказом НСПП від 31.12.2009 № 91. Також Відділення забезпечує функціонування сайту http://nsppzp.ucoz.ua, де користувачі мають можливість ознайомитися з нормативно-правовими актами НСПП, Методичними матеріалами щодо порядку формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок; Методичними матеріалами про порядок визначення сторін колективного трудового спору (конфлікту), Порядком оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, а також щоквартальними інформаційними бюлетенями Відділення, статтями фахівців Відділення та іншими корисними матеріалами.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» та Правил розгляду звернень громадян до НСПП та її структурних підрозділів з питань сприяння вирішенню розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, затверджених наказом НСПП від 26.12.2002 № 430, керівник Відділення здійснює прийом громадян з метою надання консультаційної допомоги з питань трудового законодавства в межах своєї компетенції, а також розглядає письмові звернення та надає відповідь на них з дотриманням відповідних строків. Так, впродовж 2017 року Відділенням було розглянуто 15 письмових та 24 усних звернень громадян. На всі звернення були надані обґрунтовані своєчасні відповіді.

 

7. Інформування громадськості про діяльність НСПП

Відділенням постійно здійснюється робота по інформуванню громадськості про діяльність НСПП.

Так, інформація про діяльність Відділення упродовж 2017 року була опублікована на сайтах:

 • Національної служби посередництва і примирення (36 статей та інформацій);
 • Запорізької обласної державної адміністрації (3 статті та інформації);
 • Запорізького обласного комітету профспілок металургійної та гірничодобувної промисловості України (1 статті);
 • Запорізької обласної федерації роботодавців, Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» (2 статті);
 • газети «Горожанин. Інформ» (1 стаття);
 • сайті Відділення (44 статті).

Також у 2017 році друкувались статті фахівців Відділення у газеті «Голос профсоюза жизнеобеспечения» (2 статті) та «Горожанин. Інформ» (1 стаття).

Щокварталу Відділення випускає інформаційний бюлетень про діяльність відділення НСПП в Запорізькій області та щорічно буклет Відділення, де наведена інформація про арбітрів, посередників, інформаційно-консультаційні центри НСПП, які працюють в Запорізькій області. Вказані матеріали розповсюджуються серед сторін соціально-трудових відносин, представників сторін соціального діалогу та розміщуються на сайті Відділення.

На сайті Відділення (http://nsppzp.ucoz.ua) постійно оновлюється інформація, де розміщуються статті, методичні матеріали та інша інформація. Упродовж 2017 року на сайті Відділення було розміщено 44 інформації. З метою поширення інформації про діяльність НСПП на сайті Відділення розміщено посилання на офіційний сайт Національної служби посередництва і примирення та її відділень.

У рамках реалізації заходів щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню, керівництво Відділення приймало участь у роботі обласної, міської та районних комісій з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; нарадах та колегіях Запорізької обласної державної адміністрації; сесіях Запорізької обласної ради; президіях, пленумах та конференціях Запорізької обласної ради професійних спілок, «круглих столах» з галузевими обласними організаціями профспілок, Запорізької обласної федерації роботодавців, Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців «Потенціал», та інших заходах. В цілому у 2017 році під час вищезазначених заходів керівником Відділення було здійснено 45 виступів.

Категорія: Інформаційний бюлетень | Додав: nspp (15.01.2018)
Переглядів: 67 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz