Четвер, 15.11.2018, 15:20

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

69107 м.Запоріжжя, пр.Леніна, 164, каб. 750, 771  тел./факс.(061) 239-01-72 , тел. 239-03-05   E-mail: zp-nspp@ukr.net                            

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Cтатті працівників відділення [387]
НПА НСПП [6]
Методичні матеріали [3]
Інформаційний бюлетень [35]

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Інформаційний бюлетень

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ за І півріччя 2017 року

Діяльність Національної служби посередництва і примирення регламентується Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98, із змінами та доповненнями та Законом України від 03 березня 1998 року №137/98–ВР «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Діяльність відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області регламентується Положенням про відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, затвердженим Наказом Національної служби посередництва і примирення від 11 листопада 2016 року № 135.

 

Завдання Відділення НСПП:

 

- сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними;

- запобігання виникненню та сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів);

- прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню;

- здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________

 

 

 

Відповідальні за випуск :

 

 

 

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області

 

 

тел.239-03-05

 

 

 

С.І.Четвертак

 

 

 

  1. Аналіз стану і динаміки соціально - трудових відносин на підприємствах Запорізької області

 

За результатами роботи відділення основними причинами загострення стану соціально – трудових відносин на підприємствах, установах та організаціях Запорізької області у І кварталі 2017 року стало невиконання вимог законодавства про працю, зокрема наявність заборгованості із виплати заробітної плати працівникам.

За даними органів статистики загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області станом на 01.06.2017 склала 47,8 млн. грн. Динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 31 підприємстві державного сектору економіки, де борги станом на 01.06.2017 становили 27,7 млн.грн., що становить 57,9 % від загальної суми заборгованості.

Значно погіршився стан соціально-трудових відносин у структурних підрозділах ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК « Автомобільні дороги України», де загальна сума боргів із заробітної плати складає 5 млн.грн.

Складний стан соціально-трудових відносин на ДП „Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш» м. Мелітополь.

Заборгованість на підприємствах, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом станом на 01.06.2017 склала 14,8 млн.грн.

На підприємства приватної форми власності припадає 17,7 млн.грн., та підприємства комунальної власності -2,5 млн.грн. Із загальної суми заборгованості підприємств комунальної форми власності 80 % припадає на борги структурних підрозділів КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.

Борги перед працівниками економічно активних підприємств станом на 01.06.2017 становили 32,9 млн.грн.

До кола економічно активних підприємств, що мають станом на 01.06.2017 значні борги із виплати заробітної плати, входять: Командитне товариство «Запорізький завод високовольтної апаратури – Вакатов» і компанія» м.Запоріжжя, ПАТ «Мелітопольський завод холодильного машинобудування «Рефма» м. Мелітополь, Філія «Запорізька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізькій облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя.

По всім зазначеним підприємствам Відділення здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

 

2. Запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

 

Упродовж І півріччя 2017 року Відділення здійснювало заходи, спрямовані на врегулювання випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів Відділення здійснює постійний моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємствах області шляхом опрацювання інформації, отриманої на засіданнях обласної, міської та районних комісій з питань забезпечення своєчасності і сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших виплат; даних інформаційно-консультативних центрів НСПП в Запорізькій області, відстеження та опрацювання матеріалів засобів масової інформації, статистичної інформації, а також інформації, отриманої під час проведення безпосередніх бесід з найманими працівниками, головами профспілкових організацій, керівництвом підприємств, установ, організацій області.

За січень-червень 2017 року на обліку Відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 34 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин. Основним чинником дестабілізації стало невиконання вимог законодавства про працю.

В ході роботи по запобіганню виникнення колективного трудового спору (конфлікту) проводиться збір інформації, вивчення та аналіз стану соціально-трудових відносин на підприємстві, розробка плану заходів з метою вирішення розбіжностей між сторонами соціально - трудових відносин у трудових колективах. Основними превентивними заходами Відділення є узгоджувальні зустрічі з керівником та головою профспілки підприємств та проведення аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємствах. Так, за І півріччя 2017 року Відділенням здійснено аналіз стану соціально-трудових відносин на 15 підприємствах області та проведено 18 узгоджувальних зустрічей.

Під час зазначених заходів фахівцями Відділення надаються консультативно-правова допомогу щодо застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та роз’яснення з питань чинного законодавства, як представникам найманих працівників, так й керівництва підприємств, здійснюється інформування роботодавців щодо рівня загострення стану соціально – трудових відносин, можливих негативних наслідків цього загострення,також надаються рекомендації щодо шляхів врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.

Завдяки спільно проведеним заходам Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілковими організаціями, Запорізькою обласною радою профспілок, Запорізькою обласною федерацією роботодавців та сторонами соціально-трудових відносин, з обліку Відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) знято 18 підприємств, установ та організацій області.

 

 

3. Стан і результати задоволення висунутих найманими працівниками або профспілками вимог та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

 

Упродовж I півріччя 2017 року відділення НСПП в Запорізькій області сприяло вирішенню чотирьох колективних трудових спорів (конфліктів) у тому числі за видами економічної діяльності:

- діяльність у сфері архітектури -1;

- передача електроенергії -2;

- допоміжне обслуговування наземного транспорту-1.

1.Між найманими працівниками ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя (№ 020-14/08-В з 17.03.2014);

2.Між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя (№ 001-17/08-В з 03.01.2017);

3.Між найманими працівниками ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя та адміністрацією ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя (№ 014-17/08-В з 06.02.2017);

4.Між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя (№ 039-17/08-В з 21.03.2017).

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя та ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» м. Запоріжжя, який було зареєстровано Розпорядженням НСПП від 24.03.2014 №062-р, Відділенням проводились узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту). Під час зустрічей, сторони колективного трудового спору (конфлікту) інформували про заходи, що вживаються адміністрацією інституту по виконанню рішення примирної комісії та поновлення роботи інституту в повному обсязі.

19.04.2017 до Відділення надійшла спільна письмова інформація від представника адміністрації ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» та уповноваженого представницького органу найманих працівників, щодо кількості працюючих найманих працівників ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект», які вступили в колективний трудовий спір (конфлікт). Згідно даної інформації Відділенням було здійснено перевірку факту припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту), в тому числі у зв'язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників, які висували вимоги. За результатами даної перевірки Відділенням було підготоване подання про зняття з реєстрації даного колективного трудового спору (конфлікту) у зв’язку з припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту), в тому числі у зв'язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників.

Розпорядженням НСПП від 19.04.2017 № 093 – р даний колективний трудовий спір (конфлікт) був знятий з реєстрації у зв’язку з припинення трудових відносин між сторонами колективного трудового спору (конфлікту), в тому числі у зв'язку із звільненням з роботи більш як двох третин найманих працівників.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя, зареєстрованого Розпорядженням НСПП від 05.01.2017 № 001-р (зі змінами внесеними Розпорядженням НСПП від 05.03.2017 № 042-р) (Реєстраційний № 001-17/08-В) з метою сприяння у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту) Відділенням проводились узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору.

03.03.2017 до Відділення надійшло звернення уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо задоволення вимоги найманих працівників та зняття з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). Розпорядження НСПП від 09.03.2017 № 045-р даний колективний трудовий спір (конфлікт) було знято з реєстрації, як такий, що вирішений.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя та адміністрацією ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» м. Запоріжжя, зареєстрованого Розпорядженням НСПП від 07.02.2017 № 024-р з метою вирішення даного колективного трудового спору (конфлікту) Відділенням проводились узгоджувальні зустрічі з головою Запорізької обласної організації профспілки працівників автомобільного та шляхового господарства - членом уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо заходів, які вживаються адміністрацією підприємства для виконання рішення примирної комісії.

19.04.2017 до відділення НСПП в Запорізькій області надійшло звернення від заступника директора дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя та уповноваженого представницького органу найманих працівників щодо зняття з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя та адміністрацією дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» м.Запоріжжя, у зв’язку з його вирішенням.

Розпорядженням НСПП від 19.04.2017 № 096-р даний колективний трудовий спір (конфлікт) був зняти й з реєстрації, як вирішений.

По колективному трудовому спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» м. Запоріжжя та ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя зареєстрованого Розпорядженням НСПП від 27.03.2017 № 077-р (Реєстраційний № 039-17/08-В) було проведено 2 засідання примирної комісії та винесено відповідне рішення.

Відповідно до Рішення примирної комісії виконання вимог найманих працівників було покладено на керівника підприємства, також були надані рекомендації сторонам колективного трудового спору. Контроль за виконанням рішення примирної комісії було покладено на сторони колективного трудового спору (конфлікту).

26.04.2017 до Відділення надійшло письмове звернення уповноваженого представницького органу найманих працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя щодо задоволення вимоги № 1 «Здійснити виплату заборгованості заробітної плати, що утворилася в ПАТ «Запоріжжяобленерго» за січень 2017 р. в сумі 13828000 грн., за лютий 2017 р. в сумі 35047000 грн. в термін до 15.05.2017 р.» та зняття її з реєстрації. Розпорядженням НСПП від 26.04.2017 № 108-р вимога № 1 найманих працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» м.Запоріжжя була знята з реєстрації, як вирішена.

З метою подальшого сприяння у вирішення колективного трудового спору (конфлікту) відділенням було проведено узгоджувальну зустріч з головою профспілкового комітету який повідомив, що заробітну плату за квітень було виплачено своєчасно. Адміністрацією підприємства вживаються заходи щодо забезпечення виплати заробітної плати за травень місяць та своєчасної виплати авансу за червень. За оперативною інформацією заробітну плату за травень було виплачено у розмірі 50 %. Стан соціально-трудових відносин на підприємстві стабільний.

Виконання рішення примирної комісії перебуває на постійному контролі Відділення.

 

4. Страйки, колективні припинення роботи, акції соціального протесту, пов’язані із ускладненням стану соціально-трудових відносин

 

Упродовж І півріччя 2017 року відділенням НСПП в Запорізькій області страйків, колективних припинень роботи, акцій соціального протесту, пов’язаних із ускладненням стану соціально-трудових відносин, не зареєстровано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Національна служба посередництва і примирення має власне видання – Бюлетень Національної служби посередництва і примирення, який друкується з липня 2001 року. В Бюлетені Національної служби посередництва і примирення постійно друкуються законодавчі та нормативно-правові акти України, міжнародна практика вирішення колективних трудових спорів, наукові дослідження, практика вирішення соціально-трудових розбіжностей на підставі законодавства України, точка зору сторін соціально-трудових відносин, профспілок та їх об’єднань, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, досвід роботи відділень НСПП по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).

 

Періодичність видання журналу – 2 рази на 1 рік. Передплатний індекс 23877, вартість річної передплати - 53 грн. 32 коп.

 

Категорія: Інформаційний бюлетень | Додав: nspp-zp (06.07.2017)
Переглядів: 65 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

ПОСИЛАННЯ


Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz